Marki
Dostępność

Sekator TPR - FORESTER
Kod
5851
Producent
FORESTER

Sekator nożycowy wykorzystywany do cięcia młodych pędów oraz cienkich gałązek. Ostrze wykonane z wysokiej jakości materiałów, dodatkowo zostało pokryte teflonem, dla zwiększenia precyzji cięcia.

29,60 zł

Sekator TPR aluminiowy - FORESTER
Kod
5855
Producent
FORESTER

Sekator wykorzystywany do cięcia młodych pędów oraz cienkich gałązek. Ostrze wykonane z wysokiej jakości materiałów, dodatkowo zostało utwardzone chromem, dla zwiększenia precyzji cięcia.

41,30 zł

Sekator metalowy teflonowany 200 mm - FORESTER
Kod
5859
Producent
FORESTER

Sekator metalowy teflonowany wykonany z wysokiej jakości materiałów. Ostrza sekatora są szlifowane, pokryte teflonem, co umożliwia łatwiejsze oraz szybsze cięcie. Przeznaczone do cięcia młodych pędów oraz cienkich gałązek.

17,40 zł

Sekator do zawiązków - FORESTER
Kod
5900
Producent
FORESTER

Sekator przystosowany do przycinania drzew oraz krzewów. Wykonany z wytrzymałych materiałów. Wygodny i efektywny w użyciu.

18,70 zł

Sekator do gałęzi 710 mm - FORESTER
Kod
5862
Producent
FORESTER

Sekator wykorzystywany do podcinania krzewów oraz gałęzi. Cechuje się wysoką jakością ostrzy. Rączka aluminiowa została pokryta miękkim materiałem PP+TPR.

65,70 zł

Sekator do gałęzi - FORESTER
Kod
5863
Producent
FORESTER

Sekator przeznaczony do przycinania świeżych gałęzi. Cechuje się wysoką jakością ostrzy pokrytych teflonem dla zminimalizowania tarcia.

53,60 zł

Sekator do gałęzi - FORESTER
Kod
5864
Producent
FORESTER

Sekator przeznaczony do przycinania świeżych gałęzi. Cechuje się wysoką jakością ostrzy z powłoką teflonową, minimalizującą tarcie.

65,60 zł

Nożyce do żywopłotu faliste - FORESTER
Kod
5867
Producent
FORESTER

Nożyce znajdują swoje zastosowanie przy przycinaniu krzewów, żywopłotów czy cienkich gałązek. Wysokiej jakości ostrze pokryte teflonem umożliwia łatwą i komfortową pracę bez konieczności ciągłego czyszczenia ostrza.

57,80 zł

Mini łopatka metalowa - FORESTER
Kod
5868
Producent
FORESTER

Mini łopatka to obowiązkowe narzędzie każdego ogrodnika. Przydaje się przy przesadzaniu roślin czy do wykopywaniu dołów do sadzonek i drzewek.

7,90 zł

Narzędzia ogrodnicze

 

 

Miłośnicy ogrodnictwa – zarówno ci, którzy pielęgnowaniem przydomowej przestrzeni zajmują się amatorsko, jak i profesjonalnie – mogą zaopatrzyć się u nas w narzędzia ogrodnicze. Rozbudowana oferta obejmuje cały niezbędny sprzęt, który pozwoli utrzymać porządek w ogrodzie oraz bogata gama akcesoriów, które każdy pasjonat ogrodnictwa musi mieć w swoim warsztacie.

 

Piękny i zadbany ogród to wizytówka każdego domu, jednak dla wielu osób zakładanie rabat czy przycinanie krzewów to nie tylko przejaw troski o piękne otoczenie, ale przede wszystkim pasja. I choć prace w ogrodzie wymagają czasu, poświęcenia i – przede wszystkim – regularności, to dostępna dziś na rynku rozbudowana gama narzędzi ogrodniczych znacznie to zadanie ułatwia.

 

Od czego zacząć kompletując swój własny zestaw narzędzi ogrodniczych?

 


Z pewnością przydadzą się okulizaki, pomocne podczas szczepienia i rozmnażania roślin oraz kultywatory (również w wersji 2w1 z motyką), które spulchniają i napowietrzają ziemię. Obowiązkowe są też oczywiście różnego rodzaju łopaty, widły, motyki, szpadle i świdry, które pozwolą przygotować glebę do nowych nasadzeń oraz grabie (standardowe, z profilowanym trzonkiem, teleskopowe, do róż, do trawnika). Te ostatnie sprawdzą się nie tylko podczas urządzania ogrodu, ale także ułatwią utrzymanie porządku jesienią, gdy na trawniku zbierają się spadające z drzew liście. Z kolei zimą świetnie sprawdzą się różne wersje łopat do śniegu, pozwalające szybko i sprawnie odśnieżyć podjazd czy schody prowadzące do domu. 

 

Wśród oferowanych przez nas narzędzi ogrodniczych ręcznych znajdują się też bardzo praktyczne rozwiązania, pozwalające w znacznym stopniu odciążyć człowieka – warto tu wspomnieć np. o wyrywaczach do chwastów, które eliminują konieczność użycia środków chemicznych i pozwalają usunąć niechciane rośliny wraz z korzeniami. W tej kategorii znajdziemy również mniejsze wersje narzędzi takich jak grabiekultywatory, łopatkimotyczk oraz widełki.


Z kolei te osoby, które stawiają na ogrodniczy minimalizm, decydując się tylko na trawnik bez rabat i krzewów, powinny zaopatrzyć się w walec do wyrównywania ziemi oraz sezonowej pielęgnacji trawnika, który po założeniu pierścienia z kolcami można przekształcić w aerator.


Do utrzymania porządku w ogrodzie niezbędne też będą różnego rodzaju narzędzia ogrodnicze do cięcia, jak noże i nożyce (do trawy, żywopłotu, kwiatów, gałęzi), a także sekatory (jednoręczne, dwuręczne czy teleskopowe). W przypadku grubszych gałęzi oraz gdy trzeba pociąć drewno, świetnie sprawdzą się piły w różnych wersjach, m.in. kabłąkowe, proste, z hakiem, ze stałym ostrzem, a także piły profesjonalne.


Warto też pamiętać o regularnym nawadnianiu ogrodu – w tej roli doskonale spiszą się konewki o różnej pojemności, jak również węże ogrodowe i wszelkiego rodzaju złączki oraz pistolety i dysze. Gdy konieczne jest stosowanie środków chemicznych, warto zainwestować w opryskiwacze ciśnieniowe, które pozwolą wykonać oprysk skutecznie, a zarazem – bezpiecznie.


Podczas prac porządkowych sprawdzą się także narzędzia ogrodnicze, które odciążają kręgosłup człowieka, jak chwytaki, kleszcze do pni, dźwignie-obracaki oraz taczki – pozwolą one transportować drewno, liście, glebę bez konieczności dźwigania.


Uzupełnieniem oferty są różnego rodzaju akcesoria, jak żyłki do koszenia, dętki do taczekzestaw montażowy do taczki, kanistry, lance oraz przedłużki do lancy, podkładki pod kolana czy dysze ze złączkami do węża ogrodowego, które zawsze warto mieć pod ręką, aby nieprzewidziane okoliczności nie zaskoczyły nas podczas pracy. Osobną kategorią są akcesoria typu trzonki i głowice niezbędne, kiedy zachodzi potrzeba wymiany tylko jednej części narzędzia.

 

Oferowane przez nas narzędzia ogrodnicze produkowane są przez wiodących producentów, co wszystkim amatorom ogrodnictwa daje gwarancję, że będą pełnić swoją rolę dobrze i przez wiele lat.