Marki
Dostępność

Mini widełki metalowe - FORESTER
Kod
5870
Producent
FORESTER

Mini widełki metalowe nadają się do użytku przydomowego, bądź w ogródkach działkowych.

7,90 zł

Grabki metalowe - FORESTER
Kod
5872
Producent
FORESTER

Mini grabki przeznaczone są do zagrabiania wokół sadzonek. Rączka grabki została pokryta materiałem PVC.

8,60 zł

Łopatka szeroka Solid - FISKARS
Kod
1000694
Producent
FISKARS

Łopatka marki FISKARS przeznaczona do sadzenia i przesadzania roślin. Wykonana została z lekkiego i wytrzymałego tworzywa FiberComp. Posiada otwór do zawieszenia na haku co ułatwia przechowywanie.

18,30 zł

Łopatka wąska Solid - FISKARS
Kod
1000695
Producent
FISKARS

Łopatka marki FISKARS sprawdzi się przy sadzeniu i przesadzaniu roślin. Zaokrąglone krawędzie narzędzi nie uszkadzają korzeni. Posiada otwór do zawieszenia na haku, co ułatwia przechowywanie.

18,30 zł

Widełki Solid - FISKARS
Kod
1000696
Producent
FISKARS

Ergonomiczne, wielofunkcyjne widełki marki FISKARS przeznaczone do pielęgnacji małych roślin, zarówno doniczkowych, jak i rabatowych. Posiadają otwór do zawieszenia na haku co ułatwia przechowywanie. Wykonane z wytrzymałych materiałów.

18,30 zł

Mini łopatka metalowa - FORESTER
Kod
5869
Producent
FORESTER

Mini łopatka to obowiązkowe narzędzie każdego ogrodnika. Przydaje się przy przesadzaniu roślin czy do wykopywaniu dołów do sadzonek i drzewek.

7,90 zł

Mini łopatka metalowa - FORESTER
Kod
5868
Producent
FORESTER

Mini łopatka to obowiązkowe narzędzie każdego ogrodnika. Przydaje się przy przesadzaniu roślin czy do wykopywaniu dołów do sadzonek i drzewek.

7,90 zł

Narzędzia ogrodnicze ręczne

 

 

Narzędzia ogrodnicze ręczne to dla amatorów prac na świeżym powietrzu podstawa, bo pozwalają na pielęgnowanie roślin ze spokojem i dokładnością. W naszym sklepie w tej kategorii umieściliśmy narzędzia niewielkie, lecz bardzo pomocne podczas uprawiania ogrodu. Są to różnego rodzaju mini grabie, łopatki, kultywatory, motyczki, widełki renomowanych producentów, które są wytrzymałe i zapewniają komfort pracy.

 

Duża precyzja, jaką pozwalają uzyskać narzędzia ogrodnicze ręczne, nie jest jedynym argumentem przemawiającym na korzyść takiego rozwiązania. Wiele osób, którym bliskie są zagadnienia związane z ochroną środowiska, wybiera narzędzia ręczne również z uwagi na fakt, że są ekologiczne, a podczas pracy nie emitują ani szkodliwych spalin, ani hałasu. Narzędzia ogrodnicze ręczne do pracy nie potrzebują też prądu, co jest kolejnym argumentem dla zwolenników racjonalnego gospodarowania energią.


W naszej ofercie znajduje się cała gama małych, ręcznych narzędzi ogrodniczych, które sprawdzą się nie tylko wśród właścicieli ogródków i działek. Docenią je także osoby uprawiające rośliny doniczkowe na balkonach i tarasach, dla których kupowanie dużych łopat czy grabi mijałoby się z celem.


Podczas planowania nowych nasadzeń doskonale spiszą się kultywatory, przeznaczone do aeracji, rozluźniania i spulchniania gleby, a także do usuwania chwastów. Ich ergonomiczne trzonki oraz przemyślana konstrukcja sprawiają, że prace przebiegają szybko i sprawnie.


Do napowietrzania, spulchniania, a także do rozdrabniania gleby wykorzystać też można motyczki. Są one bardzo lekkie, przez co praca nie jest męcząca, a możliwość ostrzenia sprawia, że narzędzia będą dobrze służyć przez wiele lat.


Podobną funkcję pełnią też małe widełki, które szczególnie sprawdzą się do pielęgnacji niewielkich roślin, zarówno doniczkowych, jak i rabatowych. Dzięki nim sadzenie roślin, usuwanie chwastów oraz spulchnianie gleby będzie przebiegać szybko i bez ryzyka przypadkowego uszkodzenia korzeni.


Niezbędne podczas przesadzania roślin czy wykopywania dołów do sadzonek i drzewek będą mini łopatki. Niewielkie rozmiary oraz różne wielkości pozwalają dobrać odpowiednią łopatkę nawet do najbardziej wąskich grządek.


Obowiązkowym narzędziem ogrodniczym ręcznym są też małe grabie, które – wbrew pozorom – sprawdzą się nie tylko na niewielkich przestrzeniach. Ich kompaktowe rozmiary umożliwiają ostrożne oczyszczanie ziemi między wrażliwymi, młodymi sadzonkami, roślinami ogrodowymi i doniczkowymi. Oferujemy również wersje, które pozwolą na delikatnie spulchnienie i napowietrzenie gleby. Do pracy na wyjątkowo ciasnych grzędach (sadzenie roślin, usuwanie chwastów, spulchnianie gleby) polecamy również mini pazurki.

 

W naszej ofercie znajdują się też ręczne narzędzia ogrodnicze wielofunkcyjne. Są to np. kultywatory z motyką czy motyko-grabki, które szczególnie chętnie wybierają ci klienci, którzy z uwagi na ograniczoną przestrzeń do przechowywania (np. niewielka skrzynka narzędziowa na balkonie), poszukują rozwiązań typu 2w1.


Ciekawą propozycją są też zestawy narzędzi – a tym również o wyjątkowym designie. Na przykład różowe zestawy "flower" (łopatka, sekator, widełki w różnych konfiguracjach), który ozdobiony jest kolorowymi motywami kwiatowymi, będzie świetnym pomysłem na prezent dla pasjonatki ogrodnictwa.

 

W naszej ofercie narzędzi ogrodniczych ręcznych znajdują się rozwiązania renomowanych producentów, projektowane z naciskiem na wysoką jakość i ergonomię pracy. Większość narzędzi posiada otwór do odwieszenia na haku, nie brakuje też wersji z wymiennym trzonkiem, kompatybilnych z innymi narzędziami danego producenta, co pozwala zaoszczędzić miejsce w przydomowym warsztacie.