Grabie do liści - FORESTER
Kod
1466
Producent

Grabie marki FORESTER przeznaczone do zgrabiania liści. Głowica została wykonana z utwardzonej stali oraz posiada zęby o zaostrzonych krawędziach.

8,60 zł

Podkładka pod kolana EPE - FORESTER
Kod
8154
Producent

Podkładka pod kolana marki FORESTER, sprawdzi się zarówno przy pracach ogrodowych jak i brukarskich. Można również użyć podkładki przy naprawach samochodu.

13,80 zł

Grabki metalowe - FORESTER
Kod
5872
Producent

Mini grabki przeznaczone są do zagrabiania wokół sadzonek. Rączka grabki została pokryta materiałem PVC.

9,10 zł

Kosz PopUp Solid - FISKARS
Kod
1015646
Producent

Kosz marki FISKARS przeznaczony do zbierania zagrabionych liści czy skoszonej trawy. Został wykonany z materiału odpornego na rozdarcia oraz pleśń. Wyposażony w zaczepy, które ułatwiają jego przenoszenie podczas wykonywanych.

53,20 zł

Kultywator QuikFit - FISKARS
Kod
1000680
Producent

Kultywator marki FISKARS przeznaczony do rozpulchniania, spulchniania i napowietrzania ziemi. Kompatybilny ze wszystkimi trzonkami serii QuikFit. Posiada głowicę wykonaną z hartowanej stali węglowej.

59,90 zł

Łopata aluminiowa mała - FORESTER
Kod
pl6501
Producent

Łopata marki FORESTER sprawdza się podczas przerzucania śniegu, zboża czy piasku. Charakteryzuje się lekką konstrukcją oraz wytrzymałym trzonkiem.

28,70 zł

Łopatka szeroka Solid - FISKARS
Kod
1000694
Producent

Łopatka marki FISKARS przeznaczona do sadzenia i przesadzania roślin. Wykonana została z lekkiego i wytrzymałego tworzywa FiberComp. Posiada otwór do zawieszenia na haku co ułatwia przechowywanie.

18,30 zł

Motyka Solid - FISKARS
Kod
1016035
Producent

Motyka marki FISKARS przeznaczona do usuwania chwastów, spulchniania i rozdrabniania gleby. Głowica została wykonana z hartowanej stali a trzonek z wytrzymałego aluminium.

64,70 zł

 Narzędzia ogrodnicze

 

Miłośnicy ogrodnictwa – zarówno ci, którzy pielęgnowaniem przydomowej przestrzeni zajmują się amatorsko, jak i profesjonalnie – mogą zaopatrzyć się u nas w narzędzia ogrodnicze. Rozbudowana oferta obejmuje cały niezbędny sprzęt, który pozwoli utrzymać porządek w ogrodzie oraz bogata gama akcesoriów, które każdy pasjonat ogrodnictwa musi mieć w swoim warsztacie.

Piękny i zadbany ogród to wizytówka każdego domu, jednak dla wielu osób zakładanie rabat czy przycinanie krzewów to nie tylko przejaw troski o piękne otoczenie, ale przede wszystkim pasja. I choć prace w ogrodzie wymagają czasu, poświęcenia i – przede wszystkim – regularności, to dostępna dziś na rynku rozbudowana gama narzędzi ogrodniczych znacznie to zadanie ułatwia.

 

Od czego zacząć kompletując swój własny zestaw narzędzi ogrodniczych?

 


Z pewnością przydadzą się okulizaki, pomocne podczas szczepienia i rozmnażania roślin oraz kultywatory (również w wersji 2w1 z motyką), które spulchniają i napowietrzają ziemię. Obowiązkowe są też oczywiście różnego rodzaju łopaty, widły, motykiszpadle i świdry, które pozwolą przygotować glebę do nowych nasadzeń oraz grabie (standardowe, z profilowanym trzonkiem, teleskopowe, do róż, do trawnika). Te ostatnie sprawdzą się nie tylko podczas urządzania ogrodu, ale także ułatwią utrzymanie porządku jesienią, gdy na trawniku zbierają się spadające z drzew liście. Z kolei zimą świetnie sprawdzą się różne wersje łopat do śniegu, pozwalające szybko i sprawnie odśnieżyć podjazd czy schody prowadzące do domu.


Wśród oferowanych przez nas narzędzi ogrodniczych ręcznych znajdują się też bardzo praktyczne rozwiązania, pozwalające w znacznym stopniu odciążyć człowieka – warto tu wspomnieć np. o wyrywaczach do chwastów, które eliminują konieczność użycia środków chemicznych i pozwalają usunąć niechciane rośliny wraz z korzeniami.


Z kolei te osoby, które stawiają na ogrodniczy minimalizm, decydując się tylko na trawnik bez rabat i krzewów, powinny zaopatrzyć się w walec do wyrównywania ziemi oraz sezonowej pielęgnacji trawnika, który po założeniu pierścienia z kolcami można przekształcić w aerator.
Do utrzymania porządku w ogrodzie niezbędne też będą różnego rodzaju narzędzia ogrodnicze do cięcia, jak nożenożyce (do trawy, żywopłotu, kwiatów, gałęzi), a także sekatory (jednoręczne, dwuręczne czy teleskopowe). W przypadku grubszych gałęzi oraz gdy trzeba pociąć drewno, świetnie sprawdzą się piły w różnych wersjach, m.in. kabłąkowe, proste, z hakiem, ze stałym ostrzem, a także piły profesjonalne.


Warto też pamiętać o regularnym nawadnianiu ogrodu – w tej roli doskonale spiszą się konewki o różnej pojemności, jak również węże ogrodowe i wszelkiego rodzaju pistolety i dysze. Gdy konieczne jest stosowanie środków chemicznych, warto zainwestować w opryskiwacze ciśnieniowe, które pozwolą wykonać oprysk skutecznie, a zarazem – bezpiecznie.


Podczas prac porządkowych sprawdzą się także narzędzia ogrodnicze, które odciążają kręgosłup człowieka, jak chwytaki, kleszcze do pni, dźwignie-obracaki oraz taczki – pozwolą one transportować drewno, liście, glebę bez konieczności dźwigania.
Uzupełnieniem oferty są różnego rodzaju akcesoria, jak żyłki do koszenia, dętki do taczekprzedłużki do lancy czy dysze ze złączkami do węża ogrodowego, które zawsze warto mieć pod ręką, aby nieprzewidziane okoliczności nie zaskoczyły nas podczas pracy.

Oferowane przez nas narzędzia ogrodnicze produkowane są przez wiodących producentów, co wszystkim amatorom ogrodnictwa daje gwarancję, że będą pełnić swoją rolę dobrze i przez wiele lat.