Miotła plastikowa z trzonkiem - FASTER TOOLS
%
Miotła plastikowa z trzonkiem - FASTER TOOLS
Piła otwornica Lux - FASTER  TOOLS
%
Piła otwornica Lux - FASTER TOOLS
Grabie do liści wachlarzowe z regulacją, nieoprawne 270 x 340 x 40 mm Faster Tools
%
Grabie do liści wachlarzowe z regulacją, nieoprawne 270 x 340 x 40 mm Faster Tools
Solidna taczka ogrodowa 65l FORESTER
%
Solidna taczka ogrodowa 65l FORESTER
Kultywator QuikFit - FISKARS
%
Kultywator QuikFit - FISKARS
Sekator nożycowy M PowerGearX - FISKARS
%
Sekator nożycowy M PowerGearX - FISKARS
Kosz PopUp Solid - FISKARS
%
Kosz PopUp Solid - FISKARS
Łopatka szeroka Solid - FISKARS
%
Łopatka szeroka Solid - FISKARS
Motyka Solid - FISKARS
%
Motyka Solid - FISKARS
Narzędzia ogrodnicze

 Narzędzia ogrodnicze

 

Miłośnicy ogrodnictwa – zarówno ci, którzy pielęgnowaniem przydomowej przestrzeni zajmują się amatorsko, jak i profesjonalnie – mogą zaopatrzyć się u nas w narzędzia ogrodnicze. Rozbudowana oferta obejmuje cały niezbędny sprzęt, który pozwoli utrzymać porządek w ogrodzie oraz bogata gama akcesoriów, które każdy pasjonat ogrodnictwa musi mieć w swoim warsztacie.

Piękny i zadbany ogród to wizytówka każdego domu, jednak dla wielu osób zakładanie rabat czy przycinanie krzewów to nie tylko przejaw troski o piękne otoczenie, ale przede wszystkim pasja. I choć prace w ogrodzie wymagają czasu, poświęcenia i – przede wszystkim – regularności, to dostępna dziś na rynku rozbudowana gama narzędzi ogrodniczych znacznie to zadanie ułatwia.

 

Od czego zacząć kompletując swój własny zestaw narzędzi ogrodniczych?

 


Z pewnością przydadzą się okulizaki, pomocne podczas szczepienia i rozmnażania roślin oraz kultywatory (również w wersji 2w1 z motyką), które spulchniają i napowietrzają ziemię. Obowiązkowe są też oczywiście różnego rodzaju łopaty, widły, motykiszpadle i świdry, które pozwolą przygotować glebę do nowych nasadzeń oraz grabie (standardowe, z profilowanym trzonkiem, teleskopowe, do róż, do trawnika). Te ostatnie sprawdzą się nie tylko podczas urządzania ogrodu, ale także ułatwią utrzymanie porządku jesienią, gdy na trawniku zbierają się spadające z drzew liście. Z kolei zimą świetnie sprawdzą się różne wersje łopat do śniegu, pozwalające szybko i sprawnie odśnieżyć podjazd czy schody prowadzące do domu.


Wśród oferowanych przez nas narzędzi ogrodniczych ręcznych znajdują się też bardzo praktyczne rozwiązania, pozwalające w znacznym stopniu odciążyć człowieka – warto tu wspomnieć np. o wyrywaczach do chwastów, które eliminują konieczność użycia środków chemicznych i pozwalają usunąć niechciane rośliny wraz z korzeniami.


Z kolei te osoby, które stawiają na ogrodniczy minimalizm, decydując się tylko na trawnik bez rabat i krzewów, powinny zaopatrzyć się w walec do wyrównywania ziemi oraz sezonowej pielęgnacji trawnika, który po założeniu pierścienia z kolcami można przekształcić w aerator.
Do utrzymania porządku w ogrodzie niezbędne też będą różnego rodzaju narzędzia ogrodnicze do cięcia, jak nożenożyce (do trawy, żywopłotu, kwiatów, gałęzi), a także sekatory (jednoręczne, dwuręczne czy teleskopowe). W przypadku grubszych gałęzi oraz gdy trzeba pociąć drewno, świetnie sprawdzą się piły w różnych wersjach, m.in. kabłąkowe, proste, z hakiem, ze stałym ostrzem, a także piły profesjonalne.


Warto też pamiętać o regularnym nawadnianiu ogrodu – w tej roli doskonale spiszą się konewki o różnej pojemności, jak również węże ogrodowe i wszelkiego rodzaju pistolety i dysze. Gdy konieczne jest stosowanie środków chemicznych, warto zainwestować w opryskiwacze ciśnieniowe, które pozwolą wykonać oprysk skutecznie, a zarazem – bezpiecznie.


Podczas prac porządkowych sprawdzą się także narzędzia ogrodnicze, które odciążają kręgosłup człowieka, jak chwytaki, kleszcze do pni, dźwignie-obracaki oraz taczki – pozwolą one transportować drewno, liście, glebę bez konieczności dźwigania.
Uzupełnieniem oferty są różnego rodzaju akcesoria, jak żyłki do koszenia, dętki do taczekprzedłużki do lancy czy dysze ze złączkami do węża ogrodowego, które zawsze warto mieć pod ręką, aby nieprzewidziane okoliczności nie zaskoczyły nas podczas pracy.

Oferowane przez nas narzędzia ogrodnicze produkowane są przez wiodących producentów, co wszystkim amatorom ogrodnictwa daje gwarancję, że będą pełnić swoją rolę dobrze i przez wiele lat.