Szczypce tynkarskie - FASTER TOOLS
%
Szczypce tynkarskie - FASTER TOOLS
Szczypce boczne - FASTER TOOLS
%
Szczypce boczne - FASTER TOOLS
Szczypce papużki - FASTER TOOLS
%
Szczypce papużki - FASTER TOOLS
Szczypce czołowe - FASTER TOOLS
%
Szczypce czołowe - FASTER TOOLS
Szczypce Seegera wewnętrznie proste - FASTER TOOLS
%
Szczypce Seegera wewnętrznie proste - FASTER TOOLS
Szczypce uniwersalne - FASTER TOOLS
%
Szczypce uniwersalne - FASTER TOOLS
Szczypce do ściągania izolacji 160 mm Draumet
%
Szczypce do ściągania izolacji 160 mm Draumet
Szczypce wygięte - FASTER TOOLS
%
Szczypce wygięte - FASTER TOOLS
Szczypce zaciskowe do przewodów 250 mm Faster Tools
%
Szczypce zaciskowe do przewodów 250 mm Faster Tools
Szczypce

Szczypce

 

 


Zaginanie, zaciskanie, cięcie, kształtowanie, ściąganie izolacji, wyciąganie gwoździ – szczypce to jedno z podstawowych narzędzi pomocniczych, które zawsze warto mieć pod ręką, umożliwiające realizację wszystkich wymienionych zadań. Oferujemy produkty o różnych kształtach i rodzajach szczęk, które doskonale sprawdzą się w zastosowaniach domowych, jak i w profesjonalnych.

 

Szczypce – rodzaje

 


W kategorii szczypce boczne zebraliśmy narzędzia przeznaczone są do cięcia drutów, przewodów, opasek i in., przez co są niezbędnym wyposażeniem monterów, elektryków, elektromechaników i wszystkich osób pracujących z urządzeniami elektrycznymi. Ci sami odbiorcy mogą też zaopatrzyć się u nas w szczypce do izolacji. Są one przeznaczone do różnych rodzajów i zakresów kabli i pozwalają na szybkie, sprawne i wygodne cięcie. Elektrycy docenią z pewnością produkty o różnym kształcie szczęk i przeznaczeniu, które spełniają surowe wymogi normy DIN VDE, co gwarantuje bezpieczną pracę pod napięciem.


Z kolei tam, gdzie konieczne jest obcinanie gwoździ czy wystających drutów, świetnie sprawdzą się szczypce czołowe. W sytuacji, gdy zachodzi potrzeba przecięcia elementów umiejscowionych w ciasno dostępnych przestrzeniach, doskonale spiszą się szczypce mini, dostępne w różnych wersjach (boczne, czołowe, boczne, płaskie, półokrągłe, wygięte).


W naszym sklepie mogą się także zaopatrywać glazurnicy – z myślą o nich przygotowaliśmy ofertę szczypiec do glazury – są to np. wykonane z wytrzymałej stali Cr-V szczypce papużki, które umożliwiają szybkie i wygodne cięcie płytek.


Proponujemy także rozbudowaną gamę szczypiec nastawnych, które są niezbędne wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba przykręcania i odkręcania nakrętek, kolanek, śrub, odpływów, rur – czyli różnych elementów instalacji hydraulicznych. Dzięki możliwości precyzyjnej regulacji, pozwalają na idealne dopasowanie do elementów o różnej wielkości.  


W naszym sklepie dostępne są ponadto szczypce o różnych kształtach: okrągłe, półokrągłepłaskie i proste. Łączy je wysoka jakość wykonania z wysokogatunkowej stali oraz starannie zaprojektowana, ergonomiczna rękojeść, która wpływa zarówno na komfort pracy, jak i na bezpieczeństwo użytkowania. W warsztatach amatorskich i profesjonalnych nie może też zabraknąć szczypiec uniwersalnych, których starannie wyprofilowane szczęki umożliwiają wykonywanie wielu różnych zadań (przytrzymywanie, zgniatanie, cięcie i in.) z pomocą jednego narzędzia. Natomiast w trudno dostępnych miejscach sprawdzą się szczypce wydłużone lub szczypce wygięte. Te ostatnie, dzięki specyficznemu zagięciu szczęk, pozwolą z łatwością wyciągać gwoździe czy kołki nawet z bardzo ciasnych miejsc.


Do prac hydraulicznych i do zakładów mechaniki samochodowej, a także wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba pracy z elementami o okrągłym przekroju, profilowanymi i płaskimi, polecamy różnego typu szczypce zaciskowe. Możliwość regulacji siły zacisku oraz różne rodzaje szczęk ułatwiają precyzyjny dobór narzędzia do potrzeb.


Do prac zbrojarskich i tynkarskich przeznaczone są z kolei narzędzia zebrane w kategorii szczypce tynkarskie i zbrojarskie. Wykonanie z wysokogatunkowej stali i dopasowanie do dłoni sprawiają, że bez trudu poradzą sobie z  szybkim skręcaniem i cięciem drutu. Oferujemy ponadto szczypce zbrojarskie (cęgi), które doskonale sprawdzą się w zakładach produkujących i montujących siatki ogrodzeniowe czy druty zbrojeniowe. Kompaktowy wariant – szczypce tnące przegubowe – doskonale poradzi sobie z cięciem drutu miękkiego, twardego, jak również fortepianowego.


W naszym sklepie nie brakuje też narzędzi specjalistycznych – są to np. szczypce Segera w różnych rozmiarach i rodzajach, których konstrukcja umożliwia zakładanie i zdejmowanie pierścieni osadczych sprężynujących.