Pistolet ogrodowy ze złączkami Forester
%
Pistolet ogrodowy ze złączkami Forester
Rozdzielacz wody, trójnik na kran Forester
%
Rozdzielacz wody, trójnik na kran Forester
Dysza zraszająca prosta 127 mm Forester
%
Dysza zraszająca prosta 127 mm Forester
Szybkozłączka 1/2 z funkcją zamknięcia Forester
%
Szybkozłączka 1/2 z funkcją zamknięcia Forester
Zraszacz ogrodowy okrągły Forester
%
Zraszacz ogrodowy okrągły Forester
Wąż ogrodowy 3-warstwowy 1" 20 mb Forester
%
Wąż ogrodowy 3-warstwowy 1" 20 mb Forester
Dysza zraszająca, złączki, przyłącze 3/4", zestaw Forester
%
Dysza zraszająca, złączki, przyłącze 3/4", zestaw Forester
Rozgałęźnik ogrodowy na kran 1/2"- 3/4" Forester
%
Rozgałęźnik ogrodowy na kran 1/2"- 3/4" Forester
Pistolet do wody metalowy, wielofunkcyjny Forester
%
Pistolet do wody metalowy, wielofunkcyjny Forester
Nawadnianie

Nawadnianie ogrodu

 


Aby wypielęgnowana przestrzeń wokół domu naprawdę cieszyła oko, wymagany jest spory nakład czasu i zaangażowanie. Oprócz prac związanych w wyrywaniem chwastów czy nawożeniem, konieczne jest też odpowiednie nawadnianie ogrodu. Tu pomocne będą różnego rodzaju narzędzia, które znajdują się w naszej ofercie – począwszy od najprostszych, jak tradycyjne konewki, kończąc na obrotowych zraszaczach, które szczególnie docenią właściciele większych posesji.

Z roku na rok letnie upały są coraz bardziej dotkliwe, a wysokie temperatury są utrapieniem nie tylko dla człowieka. Dotkliwie cierpią też rośliny ogrodowe, które przez cały dzień są narażone na działanie słońca. Efektem są nie tylko spalone, pożółkłe trawniki, ale też trudności z planowaniem nowych nasadzeń.  Aby poradzić sobie z nadmierną ekspozycją na słońce, konieczne jest regularne nawadnianie ogrodu.

Wśród najprostszych narzędzi przeznaczonych do nawadniania ogrodu znajdują się tradycyjne konewki, które szczególnie sprawdzają się, gdy trzeba ręcznie podlać świeżo posadzone rośliny. To również świetne rozwiązanie do niewielkich ogródków, w których konieczność napełniania konewki wodą nie będzie zbyt uciążliwa.


Na większych przestrzeniach i do podlewania trawników sprawdzą się węże ogrodowe. W połączeniu z odpowiednio dobraną dyszą umożliwią one szybkie i efektywne nawadnianie ogrodu. Oferujemy węże o różnej długości, co pozwala dopasować je do powierzchni. Dostępne są produkty wykonane z wysokiej jakości elastycznego poliestru odpornego na promieniowanie UV, jak również wersje z dodatkowym wzmocnieniem obwojem tekstylnym czy węże z surowców przeznaczonych do kontaktu z żywnością, wyprodukowane z ekologicznych materiałów z recyclingu. Te ostatnie docenią z pewnością osoby o proekologicznym nastawieniu, a także posiadacze ogródków warzywnych. Produktami uzupełniającymi są różnego rodzaju pistolety i dysze, wśród których znajdują się zarówno minimalistyczne, najprostsze warianty (np. dysze ze złączkami, które można też wykorzystać do mycia samochodu), jak również wersje z wielostopniową regulacją. Ciekawym wariantem są pistolety wyposażone w dozownik ze skalą, który pozwala na wygodne rozpylanie detergentu lub nawozu płynnego.


Warto też zaopatrzyć się w stojak do węża ogrodowego z otworami do mocowania na ścianie, co ułatwia przechowywanie węża oraz usprawnia prace ogrodowe. Podobną funkcję pełnią też wózki do węży ogrodowych, przeznaczone do nawinięcia i transportu węża ogrodowego, co ułatwiają kółka oraz metalowa rączka.

Woda, choć jest dla roślin niezbędna, bo umożliwia ich wzrost i pobieranie z gleby składników odżywczych, musi być też rozsądnie dozowana, bo zarówno jej niedobór, jak i nadmiar jest niepożądany. Najwygodniej i w sposób optymalny nawodnimy ogród za pomocą zraszacza. Proponujemy rozbudowaną gamę zraszaczy: ręcznych, wahadłowych, obrotowych, pulsacyjnych. Możliwość ich regulacji daje pewność, że woda dotrze w każdy zakamarek ogrodu.


W asortymencie produktów przeznaczonych do nawadniania ogrodu znajdują się ponadto różnego rodzaju opryskiwacze. Najprostsze rozwiązania to manualne opryskiwacze z pompką aplikującą płyn po naciśnięciu dźwigni – świetnie sprawdzą się podczas pielęgnacji roślin domowych, zraszaniu czy nabłyszczaniu liści. Bardziej wymagającym użytkownikom proponujemy duże opryskiwacze z systemem nośnym (m.in. plecakowe czy na kółkach), które przeznaczone są do aplikacji płynnych środków ochrony roślin głównie w zastosowaniach profesjonalnych.